U bevindt zich hier:   Verwijzers  Nieuws  Verbetering zorg jong dementerenden

Verbetering zorg jong dementerenden

Geplaatst op dinsdag 20 december 2011 (archief)

Signaleringsmaterialen, de geheugenpoli 65- en de noodzaak van een specifiek behandelaanbod… Een greep uit de resultaten van het project ‘Jong verleerd’ die op 24 november zijn gepresenteerd.

Op 24 november jongstleden presenteerde het project Jong Verleerd hoe de zorg voor jong dementerenden kan worden verbeterd. Dementie onder de 65 jaar komt steeds vaker voor. In Nederland zijn er momenteel rond de 15.000 mensen die op jonge leeftijd dement zijn geworden. Het ziekteproces gaat meestal sneller dan bij mensen die op oudere leeftijd dement worden en stoornissen en veranderingen treden eerder en vaak in ernstiger mate op. De invloed op werk, gezin en de maatschappelijke rol is enorm groot en ingrijpend voor de cliënt en diens omgeving.

Erg belangrijk hierbij is vroege signalering. De projectgroep ‘Jong verleerd’ heeft voor huisartsen, bedrijfsartsen en hulpverleners GGZ hiervoor signaleringsmaterialen ontwikkeld.
Een ander resultaat van het project is dat Ziekenhuis Gelderse Vallei, de geheugenpoli 65- start voor volwassenen jonger dan 65 jaar.
Een belangrijke conclusie van het project is dat behandelaren per cliënt een specifiek behandelaanbod moeten opstellen omdat jonge dementiepatiënten verschillende behoeften hebben.
Een laatste belangrijke bevinding is dat cliënten met dementie op jonge leeftijd behoefte hebben aan een website waarop informatie kan worden uitgewisseld.

De provincie Gelderland subsidieerde het project waar samenwerkende organisaties uit de ouderenzorg in onze regio de afgelopen twee jaar aan meewerkten.

Voor verdere informatie, zie www.netwerkgeriatrie.nl
Contactpersoon: Mw. D.C. M. Verheijen, klinisch geriater ZGV, tel 0318-435414

 

 

Overig nieuws

Archief

Bekijk het archief van 'Nieuws verwijzers'

Naar de homepageLettergrootte aanpassenPagina printenPagina doormailen

Voedingsziekenhuis Afspraak maken cliëntenraad