Hoogleraar longgeneeskunde in Ziekenhuis Gelderse Vallei
Geplaatst op donderdag 26 april 2012 (archief)
Met de komst van prof. dr. Marjolein Drent krijgt Ziekenhuis Gelderse Vallei een belangrijke nieuwe deskundigheid in huis. Marjolein Drent was tot voor kort werkzaam in het academisch ziekenhuis in Maastricht als hoogleraar interstitiële longziekten (ild). Voor deze specifieke patiëntengroep zal zij als adviseur, consulent en coach fungeren voor collega longartsen uit heel Nederland. Vanaf 2 april werkt de hoogleraar longgeneeskunde gemiddeld twee dagen per week in Ede.
De vakgroep longgeneeskunde spreekt van een ‘collegiale aanwinst’ en de Raad van Bestuur is ‘zeer verheugd met haar grote deskundigheid voor een belangrijke groep patiënten.’
Sarcoïdose is een aandoening van het afweersysteem. Sarcoïdosepatiënten hebben vaak last van moeheid, hoesten en kortademigheid. Zij kunnen ook allerlei andere klachten hebben die niet direct iets met de longen te maken hebben, zoals oogontstekingen en gewrichtsklachten. Het is een aandoening die bij relatief jonge mensen voorkomt en daardoor ook veel sociale problemen tot gevolg kan hebben. De oorzaak is nog steeds niet bekend, maar wel is bekend dat aanleg en blootstelling aan bepaalde stoffen een rol kunnen spelen. De begeleiding en behandeling is vaak complex en dient multidisciplinair te geschieden. Dankzij de internationale contacten van prof. Drent is dat vaak grenzen overschrijdend. Juist op dit terrein heeft de nieuwe longarts haar expertise.
Indien er behoefte is aan aanvullende begeleiding kunnen longpatiënten met een interstitiële of wel diffuse longaandoening door hun longarts worden aangemeld voor het spreekuur van prof. Drent op de polikliniek longgeneeskunde in Ede. Dit zijn zogenoemde tertiaire verwijzingen, en gaan niet zoals gewoonlijk via de huisarts. Gewone verwijzingen voor longziekten verlopen via de huisarts naar het huidige team van vijf Edese longartsen. En dat blijft ook zo. Marjolein Drent (56) is geboren en getogen in Bennekom. Zij werkte eerst enkele jaren als fysiotherapeut o.a. in ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Na haar studie geneeskunde aan de Radboud Universiteit Nijmegen, startte zij in 1988 de opleiding tot internist en later longarts. Zij promoveerde in 1993 aan de Erasmus Universiteit. Zij was de laatste 18 jaar werkzaam in het academisch ziekenhuis in Maastricht. Marjolein Drent staat internationaal bekend om haar expertise op het gebied van sarcoïdose en andere ilds. In 2005 werd zij benoemd tot hoogleraar. Haar oratie was getiteld: ‘adembenemende contacten…’ In januari werd zij in de categorie longziekten verkozen tot Mednet Toparts van 2011 door collega longartsen. Consulent
Hoogleraar
Overig nieuws
- Ontwikkelingen Oncologisch Centrum (26 april 2013)
- Amice Thomas Oosterhof (26 april 2013)
- Somnoloog: Marcel Smits (26 april 2013)
- 'Totale Heup: Joint Care transmuraal’ (26 april 2013)
- Slaaponderzoek bij Roparun en (top)sport (26 april 2013)
- Veranderingen MDL-afdeling (26 april 2013)
- Botdensitometrie-onderzoek (DXA) (26 april 2013)
- Ziekenhuizen Arnhem en Ede verdelen laboratoriumonderzoek naar infectieziekten (26 april 2013)
- Gezonde voeding: thuis en in het ziekenhuis (26 april 2013)
- IC wint Triaspect Verbeter Prijs (26 april 2013)
Archief
Bekijk het archief van 'Nieuws verwijzers'




