Zorgpad alcoholproblematiek
Geplaatst op dinsdag 18 mei 2010 (archief)
Ziekenhuis Gelderse Vallei en IrisZorg organiseren het zorgpad 'Alchoholproblematiek'. Het zorgpad ondersteunt de gemotiveerde patiënt om iets aan zijn alchoholgebruik te doen. Door een ziekenhuisopname beseffen namelijk veel patiënten dat de ernst van hun ziekte en het gebruik van veel alcohol een slechte combinatie is. Zij zijn ziek en hebben soms onherstelbare schade aan lever of alvleesklier. Een MDL-arts en een medisch maatschappelijk werker van het ziekenhuis namen het initiatief om samen met IrisZorg (organisatie voor verslavingsbehandeling en maatschappelijke opvang) een vervolgbehandeling te organiseren: het zorgpad ‘Alcoholproblematiek’.
Nieuw zorgpad
Artsen en verpleegkundigen in Ziekenhuis Gelderse Vallei te Ede krijgen steeds meer te maken met patiënten die een alcoholprobleem hebben. Het nieuwe zorgpad stroomlijnt de zorg rondom deze patiëntengroep. Patiënten met deze problematiek krijgen al tijdens de tweede dag van hun opname bezoek van een IrisZorg-medewerker. Na deze klinische kennismaking en screening komen patiënten op de polikliniek van Iriszorg ín het ziekenhuis. De ziekenhuismedewerkers worden eveneens geschoold in de opvang van patiënten met een alcoholprobleem.
Opnameperiode
Al tijdens de opname in het ziekenhuis is er begeleiding voor deze patiënten, zowel op medisch als psychosociaal vlak. De medisch maatschappelijk werker speelt daarin een belangrijke rol. Na ontslag uit het ziekenhuis vindt vervolgbehandeling plaats via één van de consultatiebureaus voor alcohol- en drugsverslaving, zoals Iriszorg. Door het zorgpad is de aansluiting op vervolgbehandeling na ontslag goed geregeld. De continuïteit in de behandeling is gewaarborgd. De behandeling en begeleiding is op vrijwillige basis.
Problemen
Steeds vaker wordt het ziekenhuis geconfronteerd met alcoholproblematiek en de daarmee samenhangende medische problemen. Op de afdeling Maag Darm Leverziekten worden regelmatig mensen opgenomen met lever- of alvleesklierschade door bovenmatig alcoholgebruik. Ondanks de goede voornemens van patiënten is er een percentage dat terugvalt en is de kans op verdergaande lichamelijke achteruitgang groot.
Overig nieuws
- Sondes op nieuwe manier geplaatst (13 mei 2013)
- Beter het ziekenhuis in, beter er uit! (13 mei 2013)
- ZGV Informatie weer verschenen (8 mei 2013)
- IC wint Triaspect Verbeter Prijs (24 april 2013)
- Patiënten getrakteerd op klassieke muziek (9 april 2013)
- Slaaponderzoek bij Roparun en (top)sport (8 april 2013)
- Prijswinnaars open dag 16 maart (27 maart 2013)
- Hoogste punt nieuwe vleugel (26 maart 2013)
- Palmpasenstokken voor patiënten (22 maart 2013)
- Kwaliteitszegel voor dermatologen (21 maart 2013)
Archief
Bekijk het archief van 'Nieuws'




