Web Content Viewer
- ${title}
Wetenschap en innovatie
Sports Valley investeert in wetenschappelijk onderzoek om de medische zorg voor sporters te verbeteren.
De Inzichten en ervaringen die we opdoen bij de medische zorg voor (top)sporters vertalen we ook naar de zorg voor patiënten. Herstellen van een ziekte of operatie is namelijk ook een topprestatie. Daarmee dragen sport en topsport bij aan effectieve zorg en een gezonde samenleving.
UITGELICHT
De publicatie Musculoskeletal radiologist-level performance by using deep learning for detection of scaphoid fractures on conventional multi-view radiographs of hand and wrist.
Onze onderzoekers
Web Content Viewer
- ${title}
Prof. dr. J. (Hans) Zwerver is sportarts bij Sports Valley in ziekenhuis Gelderse Vallei en daarnaast Bijzonder Hoogleraar Sport- en Beweegeneeskunde bij het Centrum voor Bewegingswetenschappen (UMCGroningen). In samenwerking met onder andere Wageningen University & Research, Eat2Move en andere regionale en nationale partners doet hij wetenschappelijk onderzoek naar preventie, diagnostiek en behandeling van sportblessures (zoals peesaandoeningenen) en ‘healthy active ageing’.
Dr. Ellen Oosting is fysiotherapeut en onderzoeker in Ziekenhuis Gelderse Vallei. In 2017 promoveerde ze op het onderwerp: “Optimization of physical functioning of patients before and after total hip arthroplasty”. Ze werkt bij de afdeling orthopedie en doet onderzoek naar de rol van voeding en beweging rondom een ziekenhuisopname of operatie.
Sinds 2016 werkt ze als onderzoeker in Ziekenhuis Gelderse Vallei en aan de Wageningen Universiteit aan diverse projecten op het gebied van sport/beweging, voeding en gezondheid. In haar vrije tijd doet Mireille veel aan sport, dat is haar grote passie. Ze neemt regelmatig deel aan hardloopwedstrijden en triatlons. Haar persoonlijk hoogtepunt bereikte ze in 2017 toen ze Nederlands kampioen werd op de marathon.
Dr. Rieneke Terink studeerde celbiologie aan de Wageningen Universiteit en was vroeger professioneel wedstrijdzwemster (Ek’s, Wk’s en WorldCups). Ze promoveerde bij de Wageningen Universiteit op het onderwerp: effect van inspanning op de voedingsstatus, en de stress en immuunreactie. Momenteel werkt ze voor Ziekenhuis Gelderse Vallei en Eat2Move, waarbij nieuwe onderzoeken worden opgestart met een focus op voeding, gezondheid en bewegen. Bij SportsValley zal de focus voor Rieneke liggen op het (door)ontwikkelen van voedingsconcepten in de sportmedische zorg, kennis verspreiden en nieuwe samenwerkingen verkennen.
Orthopedisch chirurg Wybren van der Wal onderzoekt de behandelmogelijkheden rondom sportgerelateerd letsel aan de knie. Hij is betrokken bij verschillende studies naar de kruisbandreconstructies.
Web Content Viewer
- ${title}
Web Content Viewer
- ${title}
Lopende wetenschappelijke studies
Blessures en Sportgerelateerde problemen
Web Content Viewer
- ${title}
Sports Valley / Ziekenhuis Gelderse Vallei en Wageningen Universiteit doen onderzoek naar de effecten van voeding en bewegen rondom een operatie. Onderzocht wordt het effect van eiwitten op pijn en ontstekingsreacties bij patiënten die een knie vervangende operatie hebben ondergaan. Met dit onderzoek kan het ziekenhuis het voedingsadvies rondom een operatie voor sporters en niet sporters met meer wetenschappelijke kennis onderbouwen.
Jaarlijks worden er meer dan 150 kruisbandoperaties uitgevoerd bij Sports Valley in Ziekenhuis Gelderse Vallei. Om bij te dragen aan wetenschappelijke kennis op het gebied van kruisband reconstructies neemt het ziekenhuis deel in een multicenter studie naar het beste type graft voor de kruisband. Deze studie vindt plaats in samenwerking met Orthopedie Centrum Oost Nederland in Hengelo en het Martini Ziekenhuis in Groningen. Grafttypes hamstrings, patellapees en quadricepspees worden vergeleken. Deelname vindt al dan niet plaats in overleg met de patiënt. De studie zal meerdere jaren lopen.
Overbelasting van / pijn aan de knieschijfpees komt veel voor bij sporters, vooral bij sporten waarbij veel wordt gesprongen. Daarom wordt dit ook wel eens de ‘Jumpers knee’ genoemd. De standaard behandeling van een ‘Jumpers knee’ verloopt nog niet optimaal en daarom is het wenselijk dat er onderzoek gedaan wordt naar nieuwe behandelmethodes. In de JUMPFOOD studie gaat prof. dr. Hans Zwerver met een onderzoeksteam een randomised controlled trial uitvoeren om een veelbelovende behandeling met beweegtherapie en voedingssupplementen te testen. Dit onderzoek zal waarschijnlijk halverwege 2021 uitgevoerd gaan worden.
Dit onderzoek wordt mede gefinancierd door een subsidie van €50.000,-.
De online tool NutriProfiel is aangepast voor sporters. De Eetscore vragenlijsten zijn aangepast en de (digitale) stroomlijn van sportmedisch onderzoek tot uitslag is ingevoerd. Binnenkort onderzoeken we of NutriProfiel Sport aansluit bij de wensen en verwachtingen van sporters. Hiervoor bieden we een aantal sporters die een sportmedisch onderzoek ondergaan bij Sports Valley gelijktijdig een NutriProfiel aan. Via NutriProfiel wordt dan de voedingsinname van de sporter gemeten en gekoppeld aan de vitaminestatus in het bloed. Nadien vragen wij de sporters wat zij van NutriProfiel Sport vonden. En of ze de adviezen blijven gebruiken.
In een mooie samenwerking met de WUR (Mireille Baart, Daan Groenendijk, Ben Witteman en Marco Mensink), SMC Papendal (Mannes Naeff), (Eelke Naeff student bij UVA-AMC ) en Sports Valley / ZGV (Hans Zwerver en Rieneke Terink) onderzoekt dit team de relatie tussen voeding en pees- en buikklachten bij een grote groep hardlopers.
Dit onderzoek wordt mede gefinancierd door een subsidie van €5000,-.
Prof. dr. Hans Zwerver, dr. Marco Mensink, Caroline Roozenboom en Aveline Hylkema zijn bezig met een systematische literatuurstudie naar de relatie tussen voeding en pezen/peesblessures. Hiermee proberen zij informatie te verzamelen over wat er op dit moment al bekend is over dit onderwerp. Binnenkort willen zij dit manuscript publiceren en zal het ook online te lezen zijn.
Hardlopen is gezond, maar helaas kan hardlopen ook leiden tot blessures en andere klachten. Peesblessures en buikklachten zijn veel voorkomende problemen onder hardlopers, die zowel voor, tijdens als na het hardlopen kunnen optreden. Voeding speelt waarschijnlijk een belangrijke rol bij beide problemen, preventief of bij behandeling. In het “Eat2Run” onderzoek van Sports Valley / Ziekenhuis Gelderse Vallei,Wageningen Universiteit en van Sport Medisch Centrum Papendal wordt onderzoek gedaan naar de rol van voeding bij de ontwikkeling, de behandeling, en het voorkómen van peesblessures en buikklachten.
Web Content Viewer
- ${title}
Topsportgeneeskunde
Web Content Viewer
- ${title}
De topatleten die naar Sports Valley komen ondergaan diverse fysieke testen, waarbij hun fysiologisch en cardiologisch profiel wordt geanalyseerd. Deze gegevens worden verzameld en met goedkeuring van de atleten geanalyseerd en in geanonimiseerde vorm verwerkt in wetenschappelijke publicaties. Binnenkort hopen we de eerste onderzoeken te publiceren.
Omdat er veel topatleten naar Sports Valley komen, hebben we gegevens van een unieke populatie. Met goedkeuring van deze atleten hebben wij onderzoek gedaan naar hun zuurstoftransportcapaciteit. De resultaten worden binnenkort gepubliceerd in een artikel
Web Content Viewer
- ${title}
Bewegen als medicijn
Web Content Viewer
- ${title}
Covid-19 patiënten die niet op de IC hebben gelegen kunnen bij een traag en moeizaam herstel verwezen worden naar de CoFit polikliniek van Sports Valley / Ziekenhuis Gelderse Vallei. In de CoFit polikliniek worden deze patiënten begeleid bij hun herstel door middel van aandacht voor voeding en bewegen. Ook wordt er aandacht besteed aan slaap, ademhaling en mentale gezondheid. Een patiënt die bij de CoFit polikliniek komt, zal eerst diverse tests ondergaan (vragenlijsten, longfunctietest, longfoto, ECG, bloedmonsters, kracht- en inspanningstest en evtentueel aanvullende onderzoeken bij specialisten).
Een team van specialisten komt dan samen om het beste behandelprogramma samen te stellen, waar de patiënt dicht bij huis in de 1e lijn mee aan de slag gaat. Tussendoor is er contact met de patiënt om de vooruitgang bij te houden. Na 3 maanden komt de patiënt terug voor dezelfde testen om te zien of er vooruitgang is geboekt. De data van deze onderzoeken worden geanonimiseerd verwerkt om zo een goed overzicht te krijgen van welke behandelingen werken bij covid-19 patiënten en om zo bij te dragen aan meer kennis voor een optimaal herstel.
Web Content Viewer
- ${title}
Publicaties
Web Content Viewer
- ${title}
1. |
ICON 2019: International Scientific Tendinopathy Symposium Consensus: Clinical Terminology. Scott A, Squier K, Alfredson H, Bahr R, Cook JL, Coombes B, de Vos RJ, Fu SN, Grimaldi A, Lewis JS, Maffulli N, Magnusson SP, Malliaras P, Mc Auliffe S, Oei EHG, Purdam CR, Rees JD, Rio EK, Gravare Silbernagel K, Speed C, Weir A, Wolf JM, Akker-Scheek IVD, Vicenzino BT, Zwerver J. Br J Sports Med. 2020 Mar;54(5):260-262. doi: 10.1136/bjsports-2019-100885. Epub 2019 Aug 9. PMID: 31399426 No abstract available. |
2. |
Rio EK, Mc Auliffe S, Kuipers I, Girdwood M, Alfredson H, Bahr R, Cook JL, Coombes B, Fu SN, Grimaldi A, de Vos RJ, Lewis JS, Maffulli N, Malliaras P, Magnusson SP, Oei EHG, Purdam CR, Rees JD, Scott A, Gravare Silbernagel K, Speed C, Akker-Scheek IVD, Vicenzino BT, Weir A, Wolf JM, Zwerver J. Br J Sports Med. 2020 Jun;54(11):627-630. doi: 10.1136/bjsports-2019-100957. Epub 2019 Sep 13. PMID: 31519545 |
3. |
Mendonça LM, Leite HR, Zwerver J, Henschke N, Branco G, Oliveira VC. Br J Sports Med. 2020 Jan;54(2):87-93. doi: 10.1136/bjsports-2018-099747. Epub 2019 Jun 6. PMID: 31171514 |
4. |
Vicenzino B, de Vos RJ, Alfredson H, Bahr R, Cook JL, Coombes BK, Fu SN, Gravare Silbernagel K, Grimaldi A, Lewis JS, Maffulli N, Magnusson SP, Malliaras P, Mc Auliffe S, Oei EHG, Purdam C, Rees JD, Rio EK, Scott A, Speed C, Akker-Scheek IVD, Weir A, Wolf JM, Zwerver J. Br J Sports Med. 2020 Apr;54(8):444-451. doi: 10.1136/bjsports-2019-100894. Epub 2019 Nov 4. PMID: 31685525 |
5. |
Zwerver J, Mc Auliffe S, Rio EK, Scott A, Vicenzino BT, Weir A. Br J Sports Med. 2020 Apr;54(8):442-443. doi: 10.1136/bjsports-2019-101214. Epub 2019 Oct 30. PMID: 31666219 Free PMC article. No abstract available. |
6. |
Running a Marathon-Its Influence on Achilles Tendon Structure. Rabello LM, Albers IS, van Ark M, Diercks RL, van den Akker-Scheek I, Zwerver J. J Athl Train. 2020 Feb;55(2):176-180. doi: 10.4085/1062-6050-49-19. Epub 2020 Jan 14. PMID: 31935137 |
7. |
Gouttebarge V, Barboza SD, Zwerver J, Verhagen E. J Sports Sci. 2020 Mar;38(6):612-618. doi: 10.1080/02640414.2020.1721255. Epub 2020 Jan 29. PMID: 31992133 Clinical Trial. |
8. |
Rabello LM, van den Akker-Scheek I, Kuipers IF, Diercks RL, Brink MS, Zwerver J. Knee Surg Sports Traumatol Arthrosc. 2020 May;28(5):1631-1638. doi: 10.1007/s00167-019-05495-2. Epub 2019 Apr 1. PMID: 30937472 Free PMC article. |
9. |
Mousavi SH, Hijmans JM, Moeini F, Rajabi R, Ferber R, van der Worp H, Zwerver J. Phys Ther Sport. 2020 May;43:27-35. doi: 10.1016/j.ptsp.2020.02.003. Epub 2020 Feb 8. PMID: 32062587 |
10. |
Rabello LM, van den Akker-Scheek I, Brink MS, Maas M, Diercks RL, Zwerver J. Clin J Sport Med. 2020 Jul;30(4):390-403. doi: 10.1097/JSM.0000000000000624. PMID: 29952842 |
11. |
Dams OC, Reininga IHF, Zwerver J, Diercks RL, van den Akker-Scheek I. Knee Surg Sports Traumatol Arthrosc. 2020 Oct;28(10):3330-3338. doi: 10.1007/s00167-020-05924-7. Epub 2020 Mar 7. PMID: 32146524 Free PMC article. |
12. |
[Preventing anterior cruciate ligament injury in children is effective]. van Meer BL, Zwerver J, Meuffels DE. Ned Tijdschr Geneeskd. 2020 Jun 4;164:D4978. PMID: 32749809 Dutch. |
13. |
Mousavi SH, van Kouwenhove L, Rajabi R, Zwerver J, Hijmans JM. Gait Posture. 2020 Nov 3;83:201-209. doi: 10.1016/j.gaitpost.2020.10.032. Online ahead of print. PMID: 33171373 |
14. |
Corine van de Zande S, de Vries JK, Akker-Scheek IVD, Zwerver J, Smit AJ. J Sport Health Sci. 2020 Sep 26:S2095-2546(20)30123-X. doi: 10.1016/j.jshs.2020.09.007. Online ahead of print. PMID: 32987221 |
15. |
Krops LA, Bouma AJ, Van Nassau F, Nauta J, van den Akker-Scheek I, Bossers WJ, Brügemann J, Buffart LM, Diercks RL, De Groot V, De Jong J, Kampshoff CS, Van der Leeden M, Leutscher H, Navis GJ, Scholtens S, Stevens M, Swertz MA, Van Twillert S, Van der Velde J, Zwerver J, Van der Woude LH, Van Mechelen W, Verhagen EA, Van Keeken HG, Van der Ploeg HP, Dekker R. JMIR Res Protoc. 2020 Nov 2;9(11):e19397. doi: 10.2196/19397. PMID: 33136060 |
1. |
Association Between Preoperative Vitamin D Status and Short-Term Physical Performance after Total Hip Arthroplasty: A Prospective Study. Visser E, de Roos NM, Oosting E, Endenburg SC, Dronkers JJ. Ann Nutr Metab. 2018;73(3):252-260. doi: 10.1159/000492938. Epub 2018 Sep 25. PMID: 30253382; PMCID: PMC6214606. |
2. |
The Influence of Muscle Weakness on the Association Between Obesity and Inpatient Recovery From Total Hip Arthroplasty. Oosting E, Hoogeboom TJ, Dronkers JJ, Visser M, Akkermans RP, van Meeteren NLU. J Arthroplasty. 2017 Jun;32(6):1918-1922. doi: 10.1016/j.arth.2016.12.037. Epub 2016 Dec 27. PMID: 28110849. |
3 |
Preoperative prediction of inpatient recovery of function after total hip arthroplasty using performance-based tests: a prospective cohort study. Oosting E, Hoogeboom TJ, Appelman-de Vries SA, Swets A, Dronkers JJ, van Meeteren NL. Disabil Rehabil. 2016;38(13):1243-9. doi: 10.3109/09638288.2015.1076074. Epub 2015 Aug 25. PMID: 26305296. |
4 |
Preoperative home-based physical therapy versus usual care to improve functional health of frail older adults scheduled for elective total hip arthroplasty: a pilot randomized controlled trial. Oosting E, Jans MP, Dronkers JJ, Naber RH, Dronkers-Landman CM, Appelman-de Vries SM, van Meeteren NL. Arch Phys Med Rehabil. 2012 Apr;93(4):610-6. doi: 10.1016/j.apmr.2011.11.006. Epub 2012 Feb 24. PMID: 22365481. |
5 |
Personal meaning in relation to daily functioning of a patient in physical therapy practice: narratives of a patient, a family member, and physical therapist. Oosting E, Dronkers J, Hoogeboom T, van Meeteren N, Speelman WM. Disabil Rehabil. 2018 May;40(10):1220-1226. doi: 10.1080/09638288.2017.1290153. Epub 2017 Feb 24. PMID: 28637149. |
6 |
Preoperative therapeutic exercise in frail elderly scheduled for total hip replacement: a randomized pilot trial. Hoogeboom TJ, Dronkers JJ, van den Ende CH, Oosting E, van Meeteren NL. Clin Rehabil. 2010 Oct;24(10):901-10. doi: 10.1177/0269215510371427. Epub 2010 Jun 16. PMID: 20554640. |
7 |
Therapeutic validity and effectiveness of preoperative exercise on functional recovery after joint replacement: a systematic review and meta-analysis. Hoogeboom TJ, Oosting E, Vriezekolk JE, Veenhof C, Siemonsma PC, de Bie RA, van den Ende CH, van Meeteren NL. PLoS One. 2012;7(5):e38031. doi: 10.1371/journal.pone.0038031. Epub 2012 May 31. PMID: 22675429; PMCID: PMC3364996. |
8 |
Rationale and design of the PaTIO study: PhysiotherApeutic Treat-to-target Intervention after Orthopaedic surgery. Groot L, Gademan MGJ, Peter WF, van den Hout WB, Verburg H, Vliet Vlieland TPM, Reijman M; PaTIO study group. BMC Musculoskelet Disord. 2020 Aug 14;21(1):544. doi: 10.1186/s12891-020-03511-y. PMID: 32795283; PMCID: PMC7427768. |
1 |
Dietary intake in the Lifelines Cohort Study: Baseline results from the Flower Food Frequency among 59,982 participants. Baart AM, Brouwer-Brolsma EM, Perenboom CWM, de Vries JHM, Feskens EJM. Nutrients 2022; 14:48. |
2 |
Pitfalls in interpreting red blood cell parameters in elite high altitude and sea level athletes: a unique case series. Baart AM, Klein Gunnewiek JMT, Balvers MGJ, Zwerver J, Vergouwen PCJ. Physiological Reports 2021; 9:e14891. |
3 |
Relationship between intake and plasma concentrations of vitamin B12 and folate in 873 adults with a physically active lifestyle: a cross-sectional study. Baart AM, Balvers MGJ, de Vries JHM, ten Haaf DSM, Hopman MTE, Klein Gunnewiek JMT. Journal of Human Nutrition and Dietetics 2021; 34:324-333. |
4 |
Dietary intake of heme iron is associated with ferritin and hemoglobin levels in Dutch blood donors: results from Donor InSight. Timmer TC, de Groot R, Rijnhart JJM, Lakerveld J, Brug J, Perenboom CWM, Baart AM, Prinsze FJ, Zalpuri S, van der Schoot CE, de Kort WLAM, van den Hurk K. Haematologica 2020; 105:2400-2406. |
5 |
Impact of risk-dependent interventions on low haemoglobin deferral rates in whole blood donors. Baart AM, van den Hurk K, de Kort WLAM, Huis In 't Veld EMJ. Vox Sanguinis 2020; 115:171-181. |
6 |
Lifestyle behaviours, ethnicity and menstruation have little added value in prediction models for low haemoglobin deferral in whole blood donors. Baart AM, van den Hurk K, de Kort WLAM, Huis In 't Veld EMJ. Transfusion Medicine 2020; 30:16-22. |
7 |
Reticulocyte hemoglobin content in a large sample of the general Dutch population and its relation to conventional iron status parameters. Baart AM, Balvers MGJ, Hopman MTE, Eijsvogels TMH, Klein Gunnewiek JMT, van Kampen CA. Clinica Chimica Acta 2018; 483:20-24. |
8 |
Generalizability of Dutch prediction models for low hemoglobin deferral: a study on external validation and updating in Swiss whole blood donors. Baart AM, Fontana S, Tschaggelar A, Heymans MW, de Kort WLAM. Transfusion Medicine and Hemotherapy 2016; 43:1-8. |
9 |
Hemoglobin Assessment: Precision and Practicability Evaluated in the Netherlands – the HAPPEN study. Baart AM, de Kort WLAM, van den Hurk K, Pasker-de Jong PCM. Transfusion 2016; 56:1984-1993. |
10 |
Minimum donation intervals should be reconsidered in order to decrease low hemoglobin deferral in whole blood donors: an observational study. Baart AM, van den Hurk K, de Kort WLAM. Transfusion 2015; 55:2641-2644. |
11 |
Prevalence and determinants of declining versus stable hemoglobin levels in whole blood donors. Nasserinejad K, van Rosmalen J, van den Hurk K, Baart AM, Hoekstra T, Rizopoulos D, Lesaffre E, de Kort WLAM. Transfusion 2015; 55:1955-1963. |
12 |
Prediction of hemoglobin levels in whole blood donors: how to model donation history. Baart AM, Vergouwe Y, Atsma F, Moons KGM, de Kort WLAM. Transfusion 2014; 54:925-932. |
13 |
External validation and updating of a Dutch prediction model for low hemoglobin deferral in Irish whole blood donors. Baart AM, Atsma F, McSweeney E, Moons KGM, Vergouwe Y, de Kort WLAM. Transfusion 2014; 54:762-769. |
14 |
Zinc protoporphyrin levels have added value in the prediction of low hemoglobin deferral in whole blood donors. Baart AM, de Kort WLAM, Moons KGM, Atsma F, Vergouwe Y. Transfusion 2013; 53:1661-1669. |
15 |
High prevalence of sub-clinical iron deficiency in whole blood donors not deferred for low hemoglobin. Baart AM, van Noord PAH, Vergouwe Y, Moons KGM, Swinkels DW, Wiegerinck ET, de Kort WLAM, Atsma F. Transfusion 2013; 53:1670-1677. |
16 |
Predicting hemoglobin levels in whole blood donors using transition models and mixed effect models. Nasserinejad K, de Kort WLAM, Baart AM, Komárek A, van Rosmalen J, Lesaffre E. BMC Medical Research Methodology 2013; 13:62. |
17 |
Development and validation of a prediction model for low hemoglobin deferral in a large cohort of whole blood donors. Baart AM, de Kort WLAM, Atsma F, Moons KGM, Vergouwe Y. Transfusion 2012; 52:2559-2569. |
18 |
Prediction of low hemoglobin levels in whole blood donors. Baart AM, de Kort WLAM, Moons KGM, Vergouwe Y. Vox Sanguinis 2011; 100:204-211. |
1. |
Posterolateral corner reconstruction in combined injuries of the knee: Improved stability with Larson's fibular sling reconstruction and comparison with LaPrade anatomical reconstruction. |
2. |
[Groin pain in athletes]. |
3. |
Anatomical superficial medial collateral ligament reconstruction with posteromedial capsule reefing successfully restores valgus knee laxity. |
4. |
Anatomical reconstruction of posterolateral corner and combined injuries of the knee. |
5. |
The natural course of chronic exertional compartment syndrome of the lower leg. |
6. |
Fibrous dysplasia of bone associated with soft-tissue myxomas as well as an intra-osseous myxoma in a woman with Mazabraud's syndrome: a case report. |
7. |
Virtual reality training for endoscopic surgery: voluntary or obligatory? |
8. |
[Spondylodiscitis as cause of unexplained fever]. |
1. |
Arthroscopic talar dome access by anterior and posterior arthroscopy quantified by 3D computed tomography M. Zengerink, M. Foumani, L. Blankevoort, G.J.Tuijthof, C.N. van Dijk In progress |
2. |
Size, location and geometry of osteochondral talar lesions M. Zengerink, C.N. van Dijk In progress |
3 |
Impaction bone grafting and a cemented cup after acetabular fracture E. Bronsema, M.A. te Stroet, M. Zengerink, A. van Kampen, B.W. Schreurs Int Orthop. Dec;38(12):2441-6 |
4 |
Chapter 10: Meta-analysis on therapy Book: Talar OCD With special emphasis on Diagnosis, Planning and Rehabilitation M. Zengerink, C.N. van Dijk Editors: C.N. van Dijk, J.G. Kennedy |
5 |
Chapter 10: Meta-analysis on therapy Book: Talar OCD With special emphasis on Diagnosis, Planning and Rehabilitation M. Zengerink, C.N. van Dijk Editors: C.N. van Dijk, J.G. Kennedy |
6 |
Size, location and geometry of osteochondral talar lesions M. Zengerink, C.N. van Dijk In progress |
7 |
Arthroscopic talar dome access by anterior and posterior arthroscopy quantified by 3D computed tomography M. Zengerink, M. Foumani, L. Blankevoort, G.J.Tuijthof, C.N. van Dijk In progress |
8 |
Response to: comment on “complications in ankle arthroscopy”: Anatomy, an important factor to avoid complications related to ankle arthroscopy M. Zengerink, C.N. van Dijk Knee Surg Sports Traumatol Arthrosc. Jul;21(7):1710-1, 2013 |
9 |
Complications in ankle arthroscopy M. Zengerink, C.N. van Dijk Knee Surg Sports Traumatol Arthrosc. 20(8):1420-31, 2012 |
10 |
C.J. van Bergen, M. Zengerink, L. Blankevoort, M.N. van Sterkenburg, J. van Oldenrijk, C.N. van Dijk Novel metallic implantation technique fot osteochondral defects of the medial talar dome Acta Orthop; Aug;81(4):495-502, 2010 |
11 |
The natural history of osteochondral lesions in the ankle C.N. van Dijk, M.L. Reilingh, M. Zengerink, C.J. van Bergen Instr Course Lect. 2010; 59: 375-86, 2010 |
12 |
Osteochondral defects in the ankle: why painful? C.N. van Dijk, M.L. Reilingh, M. Zengerink, C.J. van Bergen Knee Surg Sports Traumatol Arthrosc; 18(5):570-80, 2010 |
13 |
Treatment of osteochondral lesions of the talus: a systematic review M. Zengerink, P.A. Struijs, J.L. Tol Knee Surg Sports Traumatol Arthrosc; 18(2): 238-46, 2010 |
14 |
A soccer player with idiopathic osteonecrosis of the complete lateral talar dome: a case report J.N. Doornberg, P.A. de Leeuw, M. Zengerink, C.N. van Dijk Knee Surg Sports Traumatol Arthrosc; 17(8): 985-9, 2009 |
15 |
Determination of consistent patterns of range of motion in the ankle joint with a computed tomography stress-test G.J. Tuijthof, M. Zengerink, L. Beimers, R. Jonges, M. Maas, C.N. van Dijk, L. Blankevoort Clin Biomech; 24(6): 517-23, 2009 |
16 |
Current Concepts: Treatment of osteochondral ankle defects M. Zengerink, I. Szerb, L. Hangody, R.M. Dopirak, R.D. Ferkel, C.N. van Dijk Foot and Ankle Clinics; 11(2): 331-359, 2006 |
17 |
Chapter: Osteochondral defects Book: Football Traumatology: Current Concepts: From prevention to treatment M. Zengerink, C.N. van Dijk Editor: P. Volpi |
18 |
Behandeling van Osteochondraaldefecten van de talus M. Zengerink, C.N. van Dijk Geneeskunde en Sport; 39(1): 29-34, 2006 |
19 |
Acetabular bone impaction grafting and a cemented cup after acetabular fracture B.W. Schreurs, M. Zengerink, M.L.M. Welten, A. van Kampen, T.J.J.H. Slooff Clinical Orthopaedics and Related Research; 437: 145-151, 2005 |
Web Content Viewer
- ${title}
Onderzoekspartners
Web Content Viewer
- ${title}
Web Content Viewer
- ${title}

Warning
Invalid configuration found. Contact the administrator.
Web Content Viewer
- ${title}
Web Content Viewer
- ${title}